• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

Klasa II a i II b realizowały program „Śniadanie daje moc!”.

Program miał na celu:Zwiększenie świadomości na temat zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka oraz promocję prawidłowego odżywiania.

W trakcie realizacji programu uczniowie poznali 12 zasad prawidłowego odżywiania wg Instytutu Matki i Dziecka:

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

6. Mięso, jaja czy ryby - możesz wybierać.

7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb nie bułeczki.

8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców to dzień stracony.

9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.
     W związku z tym w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, obie klasy zorganizowały dla siebie i zaproszonych gości zdrowe śniadanie w szkole. W menu śniadania znalazły się kanapki z chleba na zakwasie, upieczonego przez wychowawczynie Izabelę Mroczek i Małgorzatę Cmiel. Do kanapek użyliśmy wędlin i warzyw, serów twardych. Do śniadanie wykorzystaliśmy także serki i jogurty naturalne, płatki, musli, owocowe szaszłyki oraz wodę mineralną niegazowaną i soki bezcukrowe, a na słodko zdrowe zbożowe ciastka. Wszystko to co znalazło się na stole przygotowywały dzieci z produktów zakupionych przez rodziców. Pomocną dłoń podały nam mamy: panie Renata Opala, Anna Władzińska i Wioletta Kawka. Dzieci działały z przejęciem i miały niesamowitą frajdę podczas przygotowywania kanapek i innych smakołyków. Każdy starał się najlepiej jak potrafił. Przygotowane śniadanie wyglądało imponująco.

Później, podczas wspólnej konsumpcji dzieci miały okazję  dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadania ich koledzy i dlaczego właściwie skomponowane śniadanie jest takie ważne dla człowieka. Utrwaliły twierdzenie że: Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i powinno być właściwie skomponowane. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

We wspólnym śniadaniu uczestniczyli  zaproszeni przez dzieci i wychowawców goście: pani dyrektor, pani pielęgniarka, panie z biblioteki, panie ze świetlicy, rodzice. Uczniowie poczęstowali też śniadaniem kolegów z innych klas oraz nauczycieli.