• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

Dnia 22 września uczniowie klas II a , II b oraz oddziału przedszkolnego, pod opieką swoich nauczycielek uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Jura Park w Bałtowie. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zwierzyńca Górnego, do którego pojechaliśmy amerykańskim żółtym school busem. To było, jak safari! Z okien autobusu, tak z bliska, mieliśmy okazję przyjrzeć się potężnym, egzotycznym zwierzętom, np.; wielbłądom, lamom, strusiom, danielom, bydłu zebu, antylopom, dzikom, żubrom. Niektóre zwierzęta podchodziły do okna autobusu i upominały się o jakiś smakołyk. Nie bały się ani hałasu silnika, ani turystów. Pan Kierowca serwował im wtedy kanapki i inne frykasy.
Następnie wybraliśmy się na spotkanie z różnobarwnym światem ptaków do „dolnej części" bałtowskiego Zwierzyńca. Obejrzeliśmy tam różne zwierzęta: ibisy, żurawie koroniaste i stepowe, egzotyczne gatunki kaczek, gęsi i gołębi, papug, różnorodne bażanty i pawie oraz liczne drapieżniki. Dopełnieniem tego obrazu były liczne ssaki, wśród których uwagę dzieci przyciągnęły najbardziej kuce, osły, daniele i zabawne małpki makaki. Inne zwierzątka, które dzieci miały przyjemność oglądać to: mary patagońskie, aguti złociste, ostronosy, jenoty, szopy pracze, owce i kozy. Najbardziej dzieciom podobały się surykatki, co było odzwierciedleniem w zakupie pamiątek.
Kolejną atrakcja był film "Tajemnicze Podziemie" pokazywany w systemie 5D. To były emocje! Rozwierający tuż przed nami paszczę rekin, hulający po sali wiatr, pryskająca na widzów woda, ruszające się fotele i trójwymiarowy obraz filmu sprawiły, że mieliśmy wrażenie zmiany czasu i przestrzeni.
Następnym, jakże emocjonującym punktem naszej wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.
Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczno-paleontologiczne, na których dzieci malował dinozaury i amonity.
Po warsztatach w pod okiem Pani przewodnik zwiedzaliśmy Jura Park. Mogliśmy tam podziwiać naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści Pani przewodnik i odpowiadały na zadawane przez nią pytania. Dzieciaki poszerzyły swoją wiedzę o nowe słownictwo i ciekawostki związane z prehistorycznym światem.
Uwieńczeniem naszej wycieczki były zabawy na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoją energię. Nie lada atrakcją było poszukiwanie olbrzymiego szkieletu dinozaura ukrytego pod piaskiem na placu zabaw.
Podsumowując naszą eskapadę na zajęciach w szkole, wszyscy uczestnicy stwierdzili zgodnie, że było fajnie, ciekawie i wesoło i już nie mogą się doczekać kolejnego, tak obfitującego w pozytywne wrażenia wyjazdu.