• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne
Dnia 12 marca 2019r. uczniowie klas: 4a, 4b, 4c, 5a, 5c, 6b, 6c wyjechali na wycieczkę. Pierwszym punktem była wystwa klocków LEGO w Radomiu. Obejrzeliśmy mnóstwo eksponatów w całości wykonanych z klocków: pociągi, statek, bohaterów bajek, a nawet Roberta Lewandowskiego z żoną. Później przeszliśny do sali zabaw, wypełnionej LEGO, w której mogliśmy budować co tylko chcieliśmy. Mogliśmy też kupić klocki.  Następnie pojechaliśmy do restauracji McDonald's posilić się przed podróżą do Dęblina. Tam zwiedzaliśmy Muzeum Sił Powietrznych. Przewodnicy oprowadzili nas po muzeum oraz opowiedzieli ciekawe historie dotyczące lotnictwa. Zwiedziliśmy hangar oraz plac, na którym znajdowało się wiele samolotów: śmigłowce, odrzutowce, bombowce...
Około 17.00 wrócliśmy szczęśliwie do Żelechowa.

Ferie z Bogiem rozpoczęliśmy w poniedziałek 28 Stycznia 2019 r o godz. 10 00 . Ku naszemu zdziwieniu przybyło ok 50 dzieci i 20 wolontariuszy. Ks. Marcin rozpoczął spotkanie modlitwą i udzielił nam Bożego błogosławieństwa. Zawiązaliśmy wspólnotę piosenką ,, Jaka siła jest.." Następnie pieśniami Lednickimi uwielbiliśmy Pana Boga i dzieci zasiadły do śniadania. Potem były różne zabawy podczas których dzieci wraz z wolontariuszami się integrowały. Przed wyjściem do domu każdy został poczęstowany gofrem, zrobionym przez wolontariuszy.
Podczas kolejnych dni było nocowanie na którym graliśmy w dwa ognie i inne gry sportowe. Integrująca była dyskoteka na której nie brakło tańca poważnego czyli Poloneza i Walca. Ogromną radość nam dał wyjazd na łyżwy do Mińska Mazowieckiego. Chętnych nie brakowało było nas 50 osób. Nie każdy umie dobrze jeździć, więc każdy upadek dawał powód do śmiechu. Chcieliśmy zatańczyć w kółku, ale zakończyło się to upadkiem wszystkich tańczących. Było nam dane w kolejny dzień zobaczyć pokaz sztuk walki. Nasz kolega pokazał nam kilka jej sposobów. Dzieci chętnie brały udział i próbowały pokonać dużo starszego kolegę. Było w tym dniu też kolorowo. Pani z PZC robiła różne rzeczy z pompowanych balonów, np. miecze, którymi dzieci walczyły. Na sali było też miejsce dla tych, którzy chcieli się bawić klockami, samochodami, czy innymi zabawkami. W każdym dniu tradycyjnie musiał być taniec ,,Belgijka" i tunel, które dawały dzieciom dużo radości. Duże zainteresowanie było zabawą z krzesłami, podczas której najsprytniejszy zostawał zwycięzcom i otrzymywał nagrodę. Dzieci chętnie włączyły się w konkurs piosenek Karaoke. Komputerowo była wybierana ilość punktów dla danej osoby, która otrzymała odpowiednią nagrodę. Zabawa pt. Kareta również została przez dzieci polubiona. Każdy dzień serwował oprócz śniadania składającego się z płatków na mleku jakąś niespodziankę. Były gofry, naleśniki, frytki i zapiekanki. Wolontariusze zachęcali dzieci do zabawy, służyli im, obsługiwali. Był to piękny widok, kiedy wolontariusze tańczyli z tymi małymi dziećmi.
Ten czas z Bogiem pozwolił nam zobaczyć ile jest piękna, poświęcenia w młodych wolontariuszach, którzy nie żałowali swojego czasu dla Jezusa w drugim człowieku według słów z Ewangelii wg. Św. Mateusza : „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

2019

Gimbal i bal ósmoklasisty

16 luty 2019 - Polonez 

 

5 grudnia odbył się biwak literacki, podczas którego uczniowie klasy 8b przeczytali lekturę "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza. Uczniowie zadbali o odpowiedni nastrój, salę rozświetlały świece, a w tle było słychać odgłosy burzy i deszczu. Dzięki temu udało się poczuć atmosferę opisywanych wydarzeń...

Opiekunem była p. Marta Podgórska-Prożych.

4.10.18 wyjechaliśmy na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Okrzei śladami pisarza – Henryka Sienkiewicza.

Najpierw zwiedziliśmy kościół, a następnie wybraliśmy się na cmentarz, gdzie została pochowana matka autora „W pustyni i w puszczy”. Po krótkiej modlitwie i robieniu zdjęć wybraliśmy się na kopiec Sienkiewicza, gdzie jest ziemia z wielu kontynentów. Następnie pojechaliśmy do muzeum, gdzie kiedyś mieszkał Henryk Sienkiewicz. Dowiedzieliśmy się od przewodniczki wiele ciekawostek o pisarzu. Potem odbyło się ognisko. Dużo się bawiliśmy i jedliśmy.

Po całym dniu wrażeń wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni.

Uczniowie kl. Vb

6 listopada uczniowie klas: 4a, 4c, 6a i 6c z opiekunami: p. Agnieszką Cmiel, p. Moniką Kaczmarczyk, p. Martą Podgórską-Prożych oraz p. Justyną Wojdą uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był Hangar646, w którym czas szybko upłynął na szaleństwach na trampolinach, zjeżdżalniach i innych atrakcjach. Zmęczeni i głodni pojechaliśmy do restauracji McDonald's. Tam odzyskaliśmy siły i spacerem poszliśmy do Cinema City Promenada. Obejrzeliśmy piękny film pt. "Dziadek do orzeczów i cztery królestwa", który wszystkim polecamy. Pełni wrażeń i nadziei na kolejny wspólny wyjazd wróciliśmy szczęśliwie do Żelechowa.

Marta Podgórska-Prożych

Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej od września br uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na basenie w Garwolinie. Zajęcia odbywają się w wymiarze 20 godzin pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia z zakresu nauki pływania dla dzieci zostały zorganizowane w ramach projektu Powszechna Nauka Pływania "Umiem pływać" realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miasta Powiatu Garwolińskiego

06.09.2018 Młodzież Szkolnego Koła Caritas z Żelechowa uczestniczyła w Diecezjalnym spotkaniu integracyjnym z niepełnosprawnymi w Rozkoszy k/ Białej Podlaskiej. Było nas 13 osób. Przed wyjazdem nasz Asystent Ks. Marcin Chruściel udzilił nam błogosławieństwa na czas dzielenia się sobą z tymi do których zostaliśmy posłani. Młodzież dała piękne świadectwo miłości do drugiego człowieka. Dziliła się swoim talentem śpiewu umilając im w ten sposób czas. Nie brakowało też tańca integracyjnego. Niepelnosprawni z zaufaniem podchodzili do wolontariuszy i zapraszali do tańca. Było to piękne spotkanie z Jezusem w drugim człowieku.

 

Nowy rok szkolny rozpoczął się 3 września. Wszyscy przybyli zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali przywitani przez Panią Dyrektor, która życzyła uczniom samych dobrych ocen i zadowolenia z pobytu w szkole.