• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas.

W dniach 9 – 10 września 2017r. w Łodzi odbył się Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1,5 tysiąca młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Sobotni zjazd rozpoczęto mszą świętą. Po nabożeństwie młodzież wzięła udział w grze miejskiej, która dotyczyła życia i przesłania św. Faustyny Kowalskiej – patronki miasta Łodzi. Wieczorne spotkanie odbyło się w Hali Expo, zespół „Mocni w duchu" przygotował koncert animowany, a także poprowadził wieczór uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
Niedzielne zgromadzenie miało miejsce na Placu Wolności, skąd około godziny 11 rozpoczął się przemarsz ulicą Piotrkowską na mszę do Archikatedry Łódzkiej.
Spotkanie było czasem modlitwy, dziękczynienia za podejmowany trud działań charytatywnych na rzecz Caritasu oraz integracją wolontariuszy. Hasłem całego wydarzenia było: Światło – follow it!