• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

II Szkolne Prezentacje Talentów – 2014
Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku Szkoła Podstawowa znów przywitała bardzo radośnie: muzyką, piosenką i tańcem. Utalentowani uczniowie naszej szkoły dostarczyli wszystkim bardzo dużo radosnych wrażeń.
Całość przygotowała p. pedagog Alfreda Sochacka wspólnie z samorządem Szkoły Podstawowej, nad oprawą muzyczną czuwał p. Sławomir Lesisz. Powitała nas i całą imprezę poprowadziła wspólnie z p. dyrektorem Krzysztofem Ośką Julia Odziemczyk z klasy VI A.
W pierwszej części wokalno-instrumentalnej w radosny nastrój wprowadzili nas Maciej Bogusz (VI A) i Bartek Paziewski (VI C) grając „Bałkanicę". Utwór ten słyszeliśmy jeszcze dwukrotnie m.in. w wykonaniu Maksa Wieczorkiewicza (III A). Za każdym razem te radosne rytmy podrywały z miejsc najmłodsze dzieci, zachęcały do śpiewu i tańca. Dwukrotnie swój talent zaprezentował Michał Wojtaś (IV A): na skrzypcach zagrał utwór pt: „You raise me up", a na keyboardzie „Wavin flag".
Talenty wokalne zaprezentowane przez nasze uczennice również wywarły na wszystkich ogromne wrażenia. Jako pierwsza wystąpiła ( a cappella ) Kinga Maślak (V B) z piosenką „ Co z nami będzie". Alicja Kamola znów zachwyciła swoim przejmującym głosem, tym razem w piosence „Tańczące Eurydyki". Dziewczęta w składzie: wokal - Alicja Kamola (V A), Gabriela Lesisz (V B), gitara - Maja Łukasiak (VI C) wykonały utwór „Piechotą do lata". Po raz pierwszy solo wystąpiły też Wiktoria Borek (VI A) w utworze „Tam gdzie nie ma dróg" i Gabriela Lesisz (V B) w piosence „Zawsze gdzieś czeka ktoś". Tę część zakończyli chłopcy z klas szóstych znów zapraszając do śpiewu i tańca utworami: „Tamburyn", „Bałkanica" i „Biała mewo".
W drugiej części - tanecznej - wystąpiły dzieci z grupy tanecznej p. Kordaszewskiego prezentując 2 tańce; „Cha- chę" i „Jive".
Wiosenne Cheerleaderki z klasy III A natomiast sprawiły, że sala przemieniła się w rozśpiewaną, roztańczoną wiosenną łąkę.

Trzecia część imprezy to prezentacja przebrań. Wystąpiły tu 3 klasy w składzie:
IV A – Kacper Lesisz i Piotr Makowski
IV B – Daria Abramska i Kacper Tuszyński
V B – Kamila Jędrzejewska, Mateusz Kępka i Aleksandra Pajewska.
Wszystkie te klasy otrzymały za to po 100 punktów w projekcie „Nasza Klasa".

Wszystkim uczestnikom „Prezentacji" serdecznie gratulujemy i życzymy:
Wiele radości
z rozwijania i prezentowania
swoich zdolności!
Anna Grudzień