• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

Dnia 20 X 20013 r. w XXIX Niedzielę zwykłą w Kościele rozpoczął się tydzień misyjny. Jego tematem w tym roku są słowa: „Głosić wiarę z radością”. W Ewangelii Chrystus przypominał nam o tym, że chrześcijanin to człowiek służby. Wiara musi się łączyć z uczynkami, bez nich jest martwa. Musi być także połączona z chrześcijańską radością, która zawsze pamięta o Zmartwychwstaniu. Aby świętowanie minionej niedzieli pomogło ludziom cieszyć się tym, że nasza wiara niesie nadzieję i uzdalnia nas do świadczenia o niej z radością, uczniowie należący do Koła Misyjnego w Zespole Szkół w Żelechowie wystawili na Mszy Św. o godzinie 11. 30 przedstawienie misyjne: „Dzieci wszystkich kontynentów”.

 

Mała dziewczynka Olga, przy pomocy przewodników poznawała problemy krajów misyjnych. Uczniowie z klas piątych i szóstych, pomagali w wędrówce swej koleżance. Dzieci wcieliły się w kolorowe postacie „kontynentów” oraz przedstawicieli różnych nacji: czarnoskórzy murzyni, Chinka, Japonka, Hindus, Eskimos, Meksykanin, Indonezyjczyk. Dialogi przeplecione zostały rytmicznymi piosenkami misyjnymi, w wykonaniu członków Koła Misyjnego. Przedstawienie zastąpiło kazanie na Mszy Św.

Zachęcone pozytywnym odbiorem przekazanych w niedzielę treści, we wtorek 22 X 2013 r. członkowie Koła Misyjnego poprowadzili różaniec misyjny. Aby go uatrakcyjnić i unaocznić uczestnikom modlitwy różańcowej tematykę rozważań różańcowych, uczniowie wystąpili w przygotowanych przebraniach misyjnych. Przed rozpoczęciem nabożeństwa mali artyści śpiewali piosenki misyjne, wprowadzając parafian w zagadnienia Kościoła Powszechnego. Wspólnie rozważaliśmy, czy pomimo własnych trudności i problemów potrafimy zwrócić się w kierunku bliźnich, by dać im nadzieję na lepsze jutro?

Uczniowie z klasy II B Gimnazjum w sobotę 26 X 2013 r. zakończyli modlitwą różańcową tydzień misyjny. Dziewczęta prosiły Maryję, by ludzie na Jej wzór potrafili odpowiadać, „Niech mi się stanie”. Prosiły również, by poruszone ludzkie serca potrafiły wyśpiewać chwałę Panu Bogu oraz by Chrystus rodził się w sercach tych, którzy zagubili nadzieję.

Elżbieta Małgorzata s. Monika Albiniak