• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

W dniach 11-13 maja 2016r., uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w trzydniowej wycieczce. Opiekunami grupy wycieczkowej byli : p.Zofia Ostałowska, p. Małgorzata Maraszek, p. Leszek Dębek i p. Kamil Sztelmach. W wycieczce wzięli udział także rodzice. Pierwszego dnia udaliśmy się do Łomży, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Północno – Mazowieckie przewodnikiem muzealnym, a także posiedzieliśmy na ławeczce Hanki Bielickiej, polskiej aktorki, artystki kabaretowej słynącej z pięknych kapeluszy. Następnie udaliśmy się na krótki spacer, podczas którego pilot naszej wycieczki opowiedział nam krótką historię miasta. Później udaliśmy się do Rajgrodu na Górę Zamkową i do Suwałk, gdzie się zakwaterowaliśmy w hotelu Hańcza. W Suwałkach zwiedzaliśmy piękną, malowniczą okolicę, a także poszliśmy na ławeczkę wybitnej pisarki Marii Konopnickiej. Po obiadokolacji wszyscy udaliśmy się na spocznek. Następnego dnia wcześnie rano była pobudka i po śniadaniu wyruszyliśmy na cały dzień do Wilna, gdzie na nas czekała przewodniczka po Wilnie Pani Liliana. Pierwszym punktem naszego zwiedzania był kościół św. Pawła i Piotra, później cmentarz na Rossie, który jest jedną z czterech polskich nekropolii narodowych. Głównym jego akcentem jest mauzoleum Marszałka Piłsudskiego.Pośród grobów wojskowych przy murze cmentarnym znajduje się wzniesienie z ogromnym nagrobnym głazem. Na kamieniu nie ma ani imienia, ani nazwiska, żadnych dat. Pod płytą z czarnego wołyńskiego granitu spoczywa Maria z Billewiczów Piłsudska (zm. 1884) i serce jej syna. Złożone w srebrnej urnie 12 maja 1936 r., w pierwszą rocznicę śmierci Marszałka. Jest dla nas wielkim wyróżnieniem, że mogliśmy osobiście uczestniczyć w ceremonii 80 rocznicy pochówku serca Piłsudskiego na Rossie, która miała miejsce podczas naszego pobytu w Wilnie. Przedstawiciele władz oficjalnie podziękowali naszym uczniom i opiekunom, za uczestnictwo w tej uroczystości. Była to naprawdę piękna i wzruszająca chwila. Poźniej udaliśmy się do Ostrej Bramy, Kościoła św. Trójcy, Katedry Wileńskiej, a także kościoła, gdzie znajduje się oryginalny obraz Jezu, ufam Tobie. Kończąc naszą wycieczkę udaliśmy się na Plac Ratuszowy i pod Pałac Prezydencki, a następnie do Trok, gdzie zwiedzaliśmy zamek książąt litewskich. Po wyczerpujacym dniu wróciliśmy do Suwałk na obiadokolacje, a nastepnie odbywały się gry i zabawy integrujące zespoł wycieczkowy. Około godz. 22 udaliśmy się na spoczynek.Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Białegostoku, gdzie odbyliśmy spacer od ratusza do zespołu pałacowo-parkowego Branickich, ziwedziliśmy cerkiew Sophię. Po tych wydarzeniach udaliśmy się do galerii Jurowieckiej, gdzie każdy z nas miał czas wolny na zakupy. Około godz. 14 zjedliśmy obiad, a po obiedzie wyruszyliśmy w podróż do domu. Wycieczka była bardzo udana. Pogoda bardzo ładna, każdemu dopisywały humowy. Było bardzo dużo śmiechu i fajnej zabawy.