• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół i hala sportowa
  • Hala sportowa i boisko
  • Hala sportowa
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Hala - wejście
  • Wejście główne

Ziemia to nasza planeta. Żyją na niej ludzie, rośliny i zwierzęta. Ludzie jednak stworzyli zagrożenie dla całej przyrody. Często niszczą środowisko, w którym żyją. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dym z kominów zanieczyszcza powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. A my oddychamy zatrutym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy żywność, która nam szkodzi, toniemy w śmieciach. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny i zwierzęta. Na szczęście ludzie zrozumieli, że niszcząc Ziemię niszczą siebie.
22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. Ten dzień przypomina nam, że Ziemia, na której mieszkamy, potrzebuje ochrony i opieki.

Każdego roku tematyka Dnia Ziemi poświęcona jest innemu problemowi. W tym roku nasza szkoła obchodziła Dzień Ziemi pod hasłem ,,WODA TO ŻYCIE" Dzisiejszy dzień miał nam przypomnieć o kluczowej roli jaką woda odgrywa w naszym życiu. Warto pamiętać, że od tego jak będziemy nią gospodarować zależą losy obecnych oraz przyszłych pokoleń. Klasa Va pod opieka p. Małgorzaty Maraszek, p. Piotra Guli i p. Leszka Dębka przygotowała inscenizację pt. :,,Zdeterminowana rzeczka w wiosce Smerfów".

Mamy nadzieję, że to krótkie przedstawienie uświadomiło każdemu z nas jak ważna rolę w życiu człowieka odgrywa woda. Jest dla nas źródłem życia dlatego należy z niej umiejętnie korzystać, a także chronić przed zanieczyszczeniami. Zachęcamy wszystkich do dbania nie tylko o wody, ale także o całą naszą planetę. Chcielibyśmy aby wszyscy uczniowie naszej szkoły czynnie włączali się w akcje ekologicznie, które od wielu lat są prowadzone w naszej placówce, na rzecz ochrony środowiska, w którym żyjemy. Zajmujemy się zbiórką makulatury i zużytych baterii, co roku jesienią pomagamy kasztanowcom grabiąc jego liście zaatakowane przez szkodnika kasztanowców - szrotówka kasztanowcowiaczka. Uczestniczymy w akcjach proekologicznych ,, Sprzątanie świata'', Światowy Dzień bez papierosa, Dzień Ziemi, bierzemy udział w konkursach ekologicznych a także przygotowujemy gazetki o tematyce ekologicznej.
Po inscenizacji odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.